AdSense'den Yeni Sayfa Düzeyi Reklam Kullanımı

AdSense’den Yeni Sayfa Düzeyi Reklam Kullanımı

Google AdSense’in yeni mobil reklam çeşitleri kullanımda. Bunlar sabit/yer paylaşımlı reklamlar ve vinyet reklamlar. Bu reklam türleri yalnızca mobil cihazlarda kullanılıyor. -Mobil cihazların artık web siteleri ve bloggerlar için nedenli önemli olduğunu anlatmaya gerek yok sanırım sadece kendi sitemin google analytics istatistiklerini versem ve mobilden ziyaret edilme oranının %35-%40 sevilerinde hatta bu başka siteler için çok daha yüksek. – Üstelik bu reklamlar sayfa başına 3 reklam sınırınız kapsamında sayılmadığı gibi adsense bu reklamları en karlı/en uygun zamanlarda gösteriyor. Not olarak yalnızca ileri teknoloji mobil cihazlarda gösterilir ibaresi var yalnız burada ki ileri teknoloji derken aşırı gelişmiş mobil cihazları kastetmiyor sanırım belli bir çözünürlük oranı gerekiyor.

Reklamları aktif etmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Google AdSense hesabınıza giriş yapın.
  • Reklamlarım sekmesine gidin.
  • Sol taraftaki bölmeden İçerik’i seçip Sayfa düzeyi reklamlar‘ı tıklayın.
  • Burada bulunan iki tane vinyet ve yer paylaşımlı reklamları durum kısmından aktif yani 1 konumuna getirin.
  • Daha sonra aşağıda bulunan kodu al butonuna tıklayın.
  • Kopyaladığınız kodu sitenizin <head>buraya</head> etiketleri arasına ekleyin ve kaydedin.

İşlem bu kadar reklamları mobil cihazınızdan/telefonunuzdan test edebilirsiniz. Reklamlar her zaman görüntülenmez sadece size en çok katkı sağlayacağı zaman görüntülenir fakat test için sitenizin url sonuna #googleads ibaresini ekleyerek ör: http://www.farukkirmizi.com/googledan-yeni-sayfa-duzeyi-reklamlar/#googleads şeklinde ziyaret edin.

Videolu anlatımı izlemek için tıklayın.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInShare on TumblrPin on PinterestDigg thisShare on VKShare on RedditShare on StumbleUponEmail this to someone

Faruk Kırmızı

Henüz buraya kendi hakkımda bir şeyler yazmayı düşünmüyorum, belki daha sonra… Daha fazlası için hakkımda sayfasına bakınız. İletişim için faruk6776[at]gmail.com mail adresini kullanabilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir