Instagram'dan Nasıl Fotoğraf İndirebilirim?
Sosyal Medya Okudunuz mu?

Instagram’dan Nasıl Fotoğraf İndirebilirim?

Bazen instagram‘dan çok sevdiğiniz bir görseli veya kendi hesabınızda olan fotoğraflardan birini veya bazılarını indirmek ve arşivlemek isteyebilirsiniz. Eğer bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız size en basit ve temel olan iki yolu göstermek isterim.

Benim kullandığım yol şöyle örnek tekil sayfa linki verelim https://www.instagram.com/p/BsyrQIThxVn/ bu linke girerek sağ tıkladığınızda görselin yolunu kopyalayamıyorsunuz fakat chrome tarayıcılar için sayfa kaynağını görüntüle‘yi tıkladığınızda o sayfanın kaynak koduna erişirsiniz. Burada ctrl + f ile arama kutusunu açarak bu kısma og:image yazdığınızda bu satırın content‘inde size görselin orjinal yolunu verir ve o yolu ziyaret ederek sağ tıklayarak görseli bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Yok ben bunlarla uğraşamam diyorsanız downloadgram [dot] com sitesini ziyaret ederek indirmek istediğiniz tekil görselin sayfa url’ini alarak sitedeki kutucuğa yapıştırın ve download image butonuna tıklayarak indirebilirsiniz. Aynı yöntem videolar içinde geçerlidir.

Yukarıdaki iki yöntem masaüstü için aşağıdaki uygulamalar ise mobil cihazlar için.

Mobil cihazlardan instasave (android) ve video photo downloader for instagram (ios) adlı uygulamalar işinizi görecektir. Farklı alternatif uygulamalarda mevcut…

Görüşmek üzere.

Yorumlar

  1. Recep Hilmi Tufan

    Ben de online indirme siteleri üzerinden zaman zaman indiriyorum. Detaylı bilgi için teşekkürler…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir