Saniyede 1 Gigabit Hızında Kablosuz İnternet

Saniyede 1 Gigabit Hızında Kablosuz İnternet

Geçtiğimiz günlerde New York Belediyesi, dünyanın en büyük ve bedava kablosuz sokak interneti hizmetini hayata geçirmişti. CityBridge şirketi ile ortak sunulan hizmette şehirde 500 farklı noktaya wi-fi hizmeti noktası kuruldu. Sunulan hizmetin internet hızı saniyede 1000 megabit‘e ulaşmıştı.

Bunun ardından Vodafone Almanya’nın başkenti olan Berlin‘de üç noktaya 1 gigabit hıza ulaşabilen ücretsiz kablosuz internet hizmet noktasını kullanıma sundu ve bu hizmeti yıl sonuna kadar vermeyi düşünüyor. Hizmet 1 Gbps download ve 600 Mbps upload hızına erişebiliyor. Nisan’dan itibaren 200 Mbps’lik maksimum hızı 400 Mbps’ye çıkarmayı planlayan şirket yıl sonuna kadar bazı bölgelere 1 Gbps internet sağlamayı hedefliyor. Ufak bi eleştiri yapmak gerekirse şuan ülkemizde 8 ve 16 mbps olarak sunulan paketleri bile sundukları hızda kullanamazdan Almanya’da her eve Vodafone‘un standart 200 mbps hizmet sunması ve şuan verdiği 1 gigabit lik paketin gelecekte evlere uyarlanacak olmasıda insana garip geliyor.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInShare on TumblrPin on PinterestDigg thisShare on VKShare on RedditShare on StumbleUponEmail this to someone

Faruk Kırmızı

Henüz buraya kendi hakkımda bir şeyler yazmayı düşünmüyorum, belki daha sonra… Daha fazlası için hakkımda sayfasına bakınız. İletişim için faruk6776[at]gmail.com mail adresini kullanabilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir