Yeni Gözde: Canon 250D'ye Bakış ve Teknik Özellikleri
Diğer Okudunuz mu?

Yeni Gözde: Canon 250D’ye Bakış ve Teknik Özellikleri

YouTube sayfama abone oldunuz mu? Tıkla ve Abone ol!

Canon piyasasında giriş seviyesinin yeni gözdesi 250D olacak gibi duruyor. Peki neden mi? yazının devamında bunlara değineceğim.

Kısa bir giriş yaparsak Canon‘un giriş seviyesi cihazları 100D, 2000D, 1000 serisi ve bu serinin en iyisi 200D modeliydi. Bu modellerin ortak yönü başta fiyat olarak uygun, asgari özellikleri kullanıcılara sunmaları ve ergonomik olarak kullanışlı olmalarıydı. Bu segmente yeni eklenen Canon 250D ise diğerlerine göre kendini çok daha geliştirmiş ve bir üst segmentle adeta arada köprü kurar pozisyona gelmiş durumda. Açıkcası bu konumundan dolayı ciddi derecede tercih edilebilir bir model olmuş.

Canon 250D

Canon 250D

Genel hatlarıyla baktığımızda giriş seviyesi bir model olduğu için doğal olarak crop sensöre sahip tıpkı kendinden önce gelen modeller gibi. Dikkatimi çeken diğer bir nokta Digic 8 işlemci ve 24.1 MP Cmos sensör tabiki. Böyle bir işlemcinin faydasını görmek için ise tabi ki 4K video kayıt özelliği sunması. Bu bence çok önemli özellikle giriş seviyesi bir cihazda yeni nesil bir işlemci ile bunun sunulması bir çok kullanıcının gönlünü çalacaktır. Tam anlamıyla başlangıç seviyesi bir youtuber kamerası tabi Canon 10-18 IS STM lens ile beraber kombine edildiğinde. Üstelik hareket edebilen dokunmatik ekran ve mikrofon girişi artı bir kullanışlılık katıyor. ISO aralığı ise 100-25.600 arası değişmekte.

Öne çıkaran bu özelliklerden bahsettikten sonra kullanışlılığa artı katan wifi bu modelde de yer alıyor şahsen kendi makinemde de sıkça kullanıyorum. Boyut olarak model kendinden önce gelen 200D‘ye göre daha hafif durumda. Ergonomik tasarlanmış ve sadeleştirilmiş body ile birleşen bu hafiflik bayan kullanıcılarında dikkatini çekecektir. Kısacası Canon EOS 250D başlangıç için harika bir model.

Canon 250D Teknik Özellikleri

  • 24.1 MP Crop Sensör
  • Dual Piksel Teknolojisi
  • Digic 8 İşlemci
  • Wifi ve Bluetooth
  • 100-25.600 Iso Aralığı
  • 4K ve Full HD 60 fps Video Kaydı
  • 3 İnç Dokunmatik Dönebilen Ekran
  • Maksimum 5 fps çekim.
  • 449 gram ağırlık.

Görüşmek üzere…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir