DiğerFotoğrafçılık ve Ekipman

Photoshop Pexels Eklentisi Nasıl Kurulur?

Bilindiği üzere Photoshop veya fotoğrafçılık ile ilgilenenler için kaynak barındıran stok siteleri bulunmaz bir nimet ve bunlardan en hızlı şekilde faydalanmak bir çok kişiye kolaylık sağlayacaktır.

Bende bunun için Photoshop ile beraber kullanabileceğiniz bir eklenti/plugin olan Pexels stok sitesinde ait; Pexels Plugin‘in kurulumunu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Öncelikle Pexels‘e üye iseniz giriş yapın daha sonra kullanıcı profil fotoğrafınızın üzerine gelerek açılır menüde bulunan Apps & PS Plugin linkine tıklayın ve oradan Photoshop Plugin bağlantısına tıkladıktan sonra Download linki yardımıyla kendi sisteminize uygun versiyonu indirebilirsiniz.

Eklentiyi indirdikten sonra rar dosyasından çıkarın ve setup dosyası üzerinden kurulumunu yapın. Kurulan eklenti Photoshop’ta Window > Extensions Pexels yolunda kullanıma hazır olacaktır. Eklenti üzerinden arama kutusu yardımıyla istediğiniz görseli bulabilir üzerine tıklayarak direkt olarak ps çalışmanızın içine indirebilirsiniz ve çalışmalarınızda kullanarak onları zenginleştirebilirsiniz.

Umarım faydalı olur.

Bu içerik 57 kez görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top